top of page

Спадкування під час воєнного стану

Дізнайтеся більше про спадкування під час воєнного стану

Що таке спадкування та чому важливо вступити у спадщину?

 

Спадкування - це перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). 

Прийняття спадщини важливо для подальшого оформлення документів на майно, також як і уможливлює здійснення будь-яких дій щодо розпорядження майном. Особливістю є те, що у разі не прийняття спадщини у встановлений строк особа може бути позбавлена спадкового майна та воно перейде у власність територіальної громади, або з’явиться необхідність звернення до суду. 

Спадкування в умовах воєнного стану

 

Законодавством України визначено 6-місячний строк для прийняття спадщини, в умовах воєнного стану цей строк зберігається. Всі положення щодо спадкування (коло осіб спадкоємців за законом, вимоги до складення заповіту тощо) лишаються чинними. 

Покрокова інструкція вступу у спадщину

  • Перед зверненням до нотаріусу спадкоємець має отримати свідоцтво про смерть спадкодавця (в будь-якому органі ДРАЦС).

  • Особи, які бажають спадкувати майно померлого, протягом 6-ти місяців з дня смерті (під час воєнного стану) повинні звернутись до нотаріусу із заявою про прийняття спадщини; не рекомендуємо відкладати на потім звернення за прийняттям спадщини.

    На час воєнного стану заяву можна подати будь-якому нотаріусу України, який продовжує здійснювати свою діяльність у період воєнного стану незалежно від місця проживання спадкодавця.

  • Після спливу строку для прийняття спадщини у 6 місяців необхідно звернутися до нотаріуса, якому подавалась заява про прийняття спадщини, із заявою на отримання свідоцтва про право на спадщину.

  • Зверніть увагу, що нотаріус видає згадане свідоцтво після того, як буде повністю сформована спадкова справа, і не обмежений жодним строком.

    Сплата державного мита у розмірі 45 грн. 55 коп. передбачена за цю дію.

bottom of page