top of page

Реєстрація ВПО

Тут ви знайдете інформацію щодо оформлення довідки ВПО

Що означає поняття внутрішньо переміщеної особи?

Відповідно до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від 20.10.2014 №1706-VII внутрішньо переміщеною особою (ВПО) є особа, яка була залишена своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій.

Іншими словами, внутрішньо переміщеною особою є людина, яка покинула свій дім через воєнні дії та/або тимчасову окупацію, і переїхала до іншої місцевості на території України. 

Чому важливо встати на облік внутрішньо переміщеною особою?

 

Облік внутрішньо переміщених осіб у Реєстрі ВПО (адмініструється Міністерством соціальної політики України) є важливою складовою стосовно забезпечення осіб соціально-медичними послугами, а також отримання від держави допомоги на проживання. Постановка на облік надає право громадянам на забезпечення житлових потреб, навчання та забезпечення медичними послугами в громаді за новим місцем мешкання, адже існують спеціальні програми, дія яких поширюється виключно на внутрішньо переміщених осіб. 

Основна інформація щодо процедури реєстрації

 

При переміщені із зони бойових дій в нову місцевість, рекомендуємо насамперед стати на облік як внутрішньо переміщена особа та отримати відповідну довідку в місцевому органі соціального захисту населення чи центрі надання адміністративних послуг. Право на отримання довідки мають громадяни які на час збройної агресії проти України мешкали на тимчасово непідконтрольній уряду України території або у зоні проведення бойових дій, а також студенти, які мали реєстрацію місця проживання в гуртожитках (після зняття з реєстрації). 

Процедура реєстрації як внутрішньо переміщена особа має на меті наданні особі відповідного статусу. У заявці на реєстрацію ВПО мають бути зазначені діти (якщо є), які проживають з одним із батьків. Діти та дорослі члени родини мають отримати окремі довідки ВПО. 

Отримання довідки ВПО не замінює процедуру подачі на отримання допомоги на проживання або подачі на тимчасове житло. Подача на отримання допомоги на проживання або на тимчасове житло може бути подана після отримання довідки ВПО. 

Покрокова інструкція процедури отримання довідки ВПО

  • Підготуйте наступні документи:

    Важлива наявність відмітки про реєстрацію місця проживання в паспорті або витягу про зареєстроване місце проживання (для підтвердження місця проживання до переміщення). При відсутності такої відмітки підготуйте додаткові документи, які свідчать про ваше проживання в конкретному населеному пункті, як-то військовий квиток, трудова книжка, свідоцтво про освіту, атестат, довідка про навчання, медичні документи тощо.

    Перед поданням заяви рекомендуємо визначитися з місцем проживання, адже ця інформація (адреса) є необхідною при заповненні заяви.

  • Заява подається особисто, до центру надання адміністративних послуг або до органів соціального захисту населення. Малолітні діти віком до 14 років та недієздатні особи подають заяву через представника, у виключних випадках - через іншого родича. 

    Співробітники центру надання адміністративних послуг або органів соціального захисту населення можуть запропонувати одразу подати заяву на отримання допомоги на проживання. Для подачі цієї заяви необхідно мати банківський рахунок. Будь ласка, ознайомтеся із інструкцією у статті "Допомога на проживання".

  • Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, як правило, видається особисто заявникові у день звернення після внесення інформації про нього до Реєстру ВПО.

    На кожну неповнолітню особу видається окрема довідка.

    Якщо відповідний орган відмовляє у видачі довідки ВПО має бути видана письмова відмова із зазначенням підстави відмови.

bottom of page